Ślub i Wesele – Krok po kroku – darmowe porady

Ślub i Wesele – Krok po kroku – darmowe porady

Ślub i wesele - krok po kroku

Śluby i wesela – porady dla wymagających

Każdy wie, że ślub i wesele zazwyczaj organizuje się tylko jeden raz. Niektórzy latami się do niego przygotowują, tworząc listę zaplanowanych obowiązków na określony termin. Poświęcamy swój wolny czas, wkładamy swoją pracę i pieniądze – lecz nie zawsze takie rozwiązanie przynosi oczekiwane skutki. Dlaczego? Mówiąc prosto „nie każdy się do tego nadaje”, nie wszyscy mają dar organizowania imprez. W takim przypadku jest dwa wyjścia:

  • zatrudnić konsultanta ślubnego, lub
  • samemu iść do przodu realizując wszystko krok po kroku

Jeśli postanowiłeś wynająć konsultanta ślubnego, który wszystko zaplanuje za Was, to zbędne jest czytanie tego artykułu dalej. Natomiast jeśli jesteś wytrwały, a potrzebujesz wyłącznie pomocy, zostań i czytaj uważnie. Jeśli ten artykuł nie zaspokoi Cię w 100%, to śmiało możesz do mnie zadzwonić na numer 698 673 474 – odpowiem na wszystkie Twoje pytania.

1. Zaplanuj datę ślubu i przyjęcia weselnego.

Z zaplanowaniem daty ślubu i wesela bywa różnie. Zdarza się, że narzeczeni są przesądni i podporządkowują się starym przesądom kiedy można, a kiedy nie brać ślub. Zachęcam do zaglądnięcia na stronę przesądy ślubne.

2. Wybór lokalu na przyjęcie weselne.

Często zaręczeni nie mają dużego wyboru, biorą to co mają. Tak, to prawda!. Zainteresowanie domami weselnymi jest tak ogromne, że niektóre lokale rezerwują obiekty 2-3 lata wcześniej. Wszystko zależy od terminu ślubu. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy zaplanujemy ślub np. w piątek. Coraz częściej spotykamy takie rozwiązanie. Dobry sposób na przyjęcie dla tych, „którym się śpieszy” z różnych przyczyn.

3. Lista i ilość gości weselnych.

Według upodobania każdy podchodzi do tego tematu indywidualnie. Niektórzy zapraszają na swoje przyjęcie wyłącznie swoich przyjaciół. Zaś tradycją jest, aby zapraszać całą rodzinę. (nawet tych, których nieco mniej się lubi). Które rozwiązanie jest lepsze? Każdy podchodzi do tego punktu indywidualnie. Ma to także związek na ilość gości weselnych. Z dziećmi czy bez dzieci. W tym przypadku także jest rozwiązanie, za którym stoi wynajęcie animatora na wesele.

4. Kurs przedmałżeński dla Nowożeńców, Urząd Stanu Cywilnego, wizyta u Księdza.

Niektórzy całkiem zapominają o czymś takim, i stają w sytuacji „z ręką w nocniku”, na szybko organizując coś eksternistycznie. Właściwie, to taki kurs można sobie przejść jeszcze nie będąc w związku, na pewno się przyda. Urząd Stanu Cywilnego w przypadku wyłącznie ślubu cywilnego odwiedzamy przed tym wydarzeniem. Warto odpowiednio wcześniej poinformować księdza o własnym ślubie. Czasami może się nakładać dwa śluby w jednym terminie i godzinie.

5. Zespół muzyczny na wesele, czy DJ?

Upodobania przyszłych Państwa Młodych są różne. Coraz częściej spotyka się, że wesele prowadzi dj. Choć nie oznacza to, że przyjęcia weselne prowadzone przez zespoły muzyczne odchodzą do lamusa.

6. Czy wynająć wodzireja na wesele?

Wszystko zależy od tego, co potrafi zamówiony zespół weselny lub Dj. Zdarza się, że zespoły są pięcio lub sześcioosobowe a i tak kuleją z prowadzeniem. Skupiają się wyłącznie na dobrej muzyce. Nie można im mieć tego za złe. Nie da się robić wszystkiego. Jednak są zespoły, które „ogarniają” temat prowadzenia całkiem nieźle. Podobnie sprawa ma się co do dj-ów.

7. Niania dla dzieci, animator na wesele lub klaun.

Nie muszę przypominać, że modą stało się zapraszanie na przyjęcie weselne nianie – opiekunki dla małych dzieci, animatorów na wesela, klaunów dla dzieci i dorosłych. Należy jedynie ostrożnie podejść do tematu. Jeśli chcemy coś wyjątkowego, np:fajne pokazy klauna, to nie należy rezerwować animatorów z agencji. To są amatorzy, którzy nie umieją sztuki cyrkowej i nie mają żadnego programu. Zwyczajnie zajmują dzieciom czas jak potrafią. Malują dzieciom buzie (czas szybko mija – jedno dziecko jest malowane, a pozostałe się nudzą). Kolorują z dziećmi przy stoliku, itp. Także odwrotnie, jeśli nie chcemy wielkiego show na weselu, to bez sensu jest zamawianie zawodowca, który będzie chciał wykonać swoją pracę najlepiej jak umie, a Państwo Młodzi będą mu narzucać, żeby dzieci się nie plątały na przyjęciu wśród dorosłych. Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji sprawdzi się niania, która będzie miała oko na wszystkie dzieci i ułoży je do snu. Przy tym zrobi to prawie za darmo.

8. Czym do Ślubu? Samochód retro, a może bryczka?

Zasobność portfela w większości przypadków decyduje o tym, czym do ślubu udadzą się Państwo Młodzi.

9. Warto się zastanowić nad dekoracją ślubną na wesele.

Dekoracje ślubne i weselne, to datek szczególny, wobec którego nikt nie przejdzie obojętnie. Piękne kwiaty, materiały, inne ozdoby nadadzą na Twoim ślubie w kościele jak i na przyjęciu eleganckiego charakteru. Pamiętajmy, że nie każdy zrobi to dobrze, pewnie jak w każdej branży.

10. Atrakcje ślubne i weselne.

Od animatorów, klaunów, wodzirejów, komików, iluzjonistów, artystów, do fontann czekoladowych, alkoholowych, pokazów barmańskich, różnych tańców, show na wesele, pokazów sztucznych ogni, balonów z helem, baniek mydlanych, itp. Rynek ślubny jest oblężony różnymi atrakcjami ślubnymi – oczywiście jest on uzależniony od grubości portfela.

Tak w wielkim skrócie przedstawiłem obraz organizacji ślubu i wesela. Jeśli nadal nie „Wiesz co z czym połączyć”, zadzwoń! Chętnie bezinteresownie pomogę!