Prowadzenie choinek szkolnych | Bale karnawałowe dla dzieci

Prowadzenie choinek szkolnych | Bale karnawałowe dla dzieci

prowadzenie choinek szkolnych

Choinki szkolne, bale karnawałowe w przedszkolach

Prowadzenie choinek szkolnych przez zawodowych wodzirejów. Nowy rok przynosi następną kategorię imprez ” choinki szkolne i przedszkolne„. Wszystkie szkoły i przedszkola, oraz inne instytucje państwowe lub firmy organizują bale karnawałowe dla dzieci, a także dla dorosłych. Z każdym rokiem więcej szkół, przedszkoli i firm decyduje się na bal karnawałowy dla dzieci w nieco innej formie – choinka prowadzona przez wodzireja. Można sobie zadać pytanie, czy nauczyciele nie mają już siły prowadzić bale karnawałowe w szkole lub przedszkolu? Moim zdaniem powód jest nieco inny. Biorąc pod uwagę najlepszych nauczycieli w szkole lub w przedszkolu, którzy mają duże doświadczenie pracy z dziećmi nie osiągną takiego efektu prowadząc choinkę szkolną. Brakuje im zaplecza technicznego. Mam na myśli wszystkie rekwizyty animacyjne, także do pokazów a najważniejsze to profesjonalne nagłośnienie z mikrofonami bezprzewodowymi i oświetlenie ledowe sali. Doświadczony wodzirej, który podejmuje się prowadzenia balu dla dzieci, takie zaplecze musi posiadać, oprócz tego wspaniały program sceniczny w roli klauna, animatora dla dzieci.

Jak wodzirej prowadzi bal karnawałowy

Wodzirej na balu karnawałowym może prowadzić choinkę szkolną w stroju eleganckim ( rzadko praktykowane ). Młodsze dzieci uwielbiają prowadzącego bal w kolorowym stroju. Zazwyczaj prowadzący jest klaunem lub inną barwną postacią z bajek. Nieco poważniejszy strój zalecany jest dla dzieci od czwartej klasy w górę. W jaki sposób wodzirej lub animator ( klaun ) prowadzi choinkę dla dzieci? Spróbuję krótko odpowiedzieć na to pytanie. Nasz doświadczony animator dla dzieci ( klaun Fred – wodzirej ) robi to na dwa sposoby. Dla najmłodszych dzieci z przedszkola od dwóch lat do sześciu, jak i do trzeciej klasy podstawowej, wodzirej jest wspaniałym animatorem w barwnym stroju klauna Freda i najpierw rozpoczyna od przedstawienia scenicznego dla dzieci. Podczas tego występu, klaun zawsze angażuje kilkoro dzieci do różnych pokazów i sztuczek. Po przedstawieniu komediowo cyrkowym, doświadczony animator zabiera się za rozkręcenie choinki szkolnej na tyle, aby dzieci poczuły, że są na balu karnawałowym. Podczas takiego balu nie brakuje wspaniałych zabaw, konkursów, gier, a przede wszystkim dobrej muzyki z profesjonalnego nagłośnienia.

Prowadzenie choinek szkolnych dla starszych dzieci

Nasz wyjątkowy wodzirej prowadzi bal dla starszych dzieci w nieco innej formie. Podczas choinki szkolnej dla starszych dzieci wodzirej jest prawdziwym wodzirejem. Nie prowadzi balu jako animator ( klaun ), tylko w koszuli pół sportowej i w dobrych dżinsach. Na choince szkolnej dla starszych dzieci nie ma przedstawienia. Jest dobra muzyka, innowacyjne tańce ( z nauką włącznie ) wesołe konkursy dla dzieci a także dla dorosłych. Tak w skrócie można opisać prowadzenie balu dla dzieci przez naszego animatora dla dzieci, klauna Freda i wodzireja.
Zobacz prowadzenie choinek szkolnych przez wodzireja.